ZIMNÍ OTEVÍRACÍ DOBA po-pá 9.00-18.00 sobota od 1.12.2023 9.00-12.00 – neděle -svátky ZAVŘENO

naskladněno     NASKLADNĚNO     NASKLADNĚNO

 

 

https://www.svetbezek.cz/novinky/peltonen-g-grip-moveo/

Peltonen představil svoje první běžky s nano úpravou skluznice před 14 lety. Od té doby se vyvíjejí jak z hlediska technologického, tak pozice na trhu, kde si neustále hledají svého zákazníka. Jaké jsou aktuální běžky, které se nemusí mazat ani na skluz ani odraz a jsou prakticky bezúdržbové?

Aktuálně Peltonen nazývá své běžky s nanotechnologií na skluznici G-Grip, případně N-Grip podle složení jádra lyže. My jsme měli ten prvně jmenovaný ve variantě Peltonen G-Grip Moveo. Je to silně univerzální lyže s mírně sportovními parametry, ale ani Peltonen nepředstírá, že s ní chce oslovit ambiciózní lyžaře. G-Grip míří malinko jinam – na lyžaře, kteří preferují bezúdržbovost, kteří neumějí či nechtějí z jakéhokoli důvodu aplikovat vosky a vlastně se o lyže ideálně vůbec nechtějí starat. Samozřejmě proti nanotechnologii stojí velká konkurence ve formě skinových lyží na jedné a lyží se šupinami na straně druhé. Je to konkurenceschopný koncept?

Lyže jsem testoval celou zimu v různých podmínkách. Za celou sezónu jsem na ně nesáhl, neaplikoval vosk ani čistič, už jen proto, abych otestoval jejich funkčnost v režimu nulové údržby. Ale upřímně mně ani jednou nepřišlo, že by měla být jakákoli údržba potřeba. A obecně se udává, že se lyže s nano úpravou musí malinko „rozjet“, v praxi, myslím, na to můžeme s klidem zapomenout – jejich chování mnohem citelněji ovlivní spíše aktuální sněhové a klimatické podmínky, na které si je poprvé vezmete. Než si člověk novou lyži osahá, nezaznamená, že něco není dokonalé.

 

 

                       TELEFON 777 02 09 01