>
Úvod > Prodej > Kola > Odrážedla

Jak vybrat odrážedlo

 

 

Již přes 10 let testujeme odrážedla a máme za sebou stovky zodpovězených dotazů vám, rodičům. Máme tudíž představu, co vás nejvíce zajímá a to najdete v našem článku. Věříme, že si u nás efektivně vyberete to NEJ dětské odrážedlo pro vaše dítě.

Zásadní rada – nehledejte ideální a nejsprávnější a nejbezpečnější odrážedlo. Stejně jako neexistuje ideální partner/ka není ani ideální odrážedlo. Pojmenujte si maximálně 3 parametry, které musí mít odrážedlo pro vaše dítě a podle toho vyberte. Ušetříte si tak týdny času neustálého přemítání, jestli je lepší tohle nebo tohle a místo toho už může dítě vesele jezdit:-)

 

1.

 VÝŠKA SEZENÍ 

Jeden z nejdůležitějších údajů, který pozorně sledujte!
Nejnižší poloha sedla musí být taková, aby dítě dosáhlo oběma plnými chodidly na zem najednou – vit foto 1. Pokud by bylo dítě jen na špičkách – viz foto 2, tak nemá vůbec šanci bezpečně zabrzdit a bude přepadávat do stran a to je opravdu nebezpečné.
Když má dítě větší oblečení, tak to ničemu nevadí, ale u odrážedla to je velký problém a opravdu to nedoporučuji.

dětské odrážedlodětské odrážedlo

min. a max. posuvnost sedla u odrážedla - eshop Neobyčejně

Odrážedla jsou různě velká a mají různě nastavitelná sedla od minimální do maximální výšky posezu (viz foto)

Minimální výška vám určuje, kdy nejdříve může odrážedlo dítě využít, maximální zase, jak dlouho ho bude moci využívat. Dobré je tedy, pokud je rozsah co největší.

Možnosti na trhu bývají od cca  5 – 12 cm (rozsah posunu. U některých značek odrážedel jde vyměnit tyč u sedla, za ještě delší.

U nás rozměry min. a max. nastavení sedla najdete přehledně v naší tabulce Odrážedla-porovnání Stejně tam najdete i to, zda se dají vysouvat řídítka, pokud máte vyšší dítko, tak se to může hodit.

 

Podle našich zkušeností z praxe bychom rozdělili odrážedla zhruba do 4 velikostí (dle výšky a věku dítěte):

1. od 83 či 85 cm (od 18 či 20 měsíců).
nejmenší kvalitní odrážedla na trhu: Frog Tadpole mini,
2. od 88 či 90 cm (od 21 měsíců či 2 roky)
doporučujeme náš top výběr:
3. od 92 cm (od 21/4 roku či 2,5 let)
doporučujeme náš top výběr: Galaxy
4. od 95 cm (od 3 či 3,5 let)
největší kvalitní odrážedla na trhu: